Çember Gazetesi Ekim Sayısı

Çember Gazetesi Yeni Sayısı Çıktı. (Türkçe ve İngilizce)

13 Ekim 2021

12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ GURURLA TAŞIDIKLARI KUTSAL EMANETLERİNİ 11. SINIF ÖĞRENCİLERİNE TESLİM ETTİLER

Erkan Koleji Geleneksel Mezuniyet Töreni kapsamında, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının kutlamasını kampüsümüzde gerçekleştirdiğimiz programımızın bayrak teslim töreninde; 12. sınıf öğrencilerimizin gururla taşıdıkları kutsal emanetleri olan Türk Bayrağımızı ve Erkan Koleji flamasını, 11. sınıf öğrencilerine teslim ettiler. 11. Sınıf öğrencilerimiz de gururla aldıkları emanetlerini aynı gururla taşıyıp gelecek nesillere emanet edeceklerini dile getirdiler.

25 Mayıs 2019

19 MAYIS'TA ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGI, SEVGİ VE MİNNET İLE BİR KEZ DAHA ANDIK

Erkan Koleji Fen ve Anadolu lisesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimiz ile beraber 19 Mayıs'ta Ulu Önderimiz Atatürk’ü saygı ve sevgi ile bir kez daha andık. Genel Eğitim Koordinatörümüz İzzettin YÜZÇELİK, Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Egemen YEŞİL, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Nazmiye ÇABUK, Halkla İlişkiler Müdürümüz Aycan TEZCAN KORKUT, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katıldığı törenimiz; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, tarih öğretmenimiz Ahmet ÖZER'in günün anlam ve önemine dair konuşması, Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizin sunmuş oldukları şiir, oratoryo gösterisi ve canlı müzik performansı ile devam etti. Bu anlamlı törende emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederken, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

20 Mayıs 2019

ANKA YAYIN KULUBÜ ÖĞRENCİLERİMİZDEN MOLİERE'İN CİMRİ ADLI TİYATRO OYUNU

Erkan Koleji, Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizden oluşan Anka Yayın Kulübü’nün hazırlamış ve sahnelemiş olduğu, Edebiyat Öğretmenimiz Çimen YALÇIN ve Matematik Öğretmenimiz Mehmet Emin ATAŞ’ın moderatörlüğünde Moliere'in Cimri adlı tiyatro oyununu sergilediler. Koordinatörümüz Burak HATİPOĞLU, İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Nazmiye ÇABUK, Fen ve Anadolu Lisesi Müdürümüz Egemen YEŞİL, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katıldığı tiyatro gösterisi büyük ilgi ve beğeni ile izlendi. Etkileyici tiyatro gösterisi için emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

10 Mayıs 2019

FEN VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ KIBRIS'TA KÜLTÜR TURU YAŞADILAR

Kolejimizin Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri Kıbrıs’ta kültür turu yaşadılar. Koordinatörümüz Burak HATİPOĞLU, Okul Müdürümüz Egemen YEŞİL ve öğretmenlerimizin moderatörlüğünde eğlenceli ve deneyim dolu bir tur gerçekleştirdiler. Davetlerinden dolayı Girne Amerikan Üniversitesi’ne teşekkür ederiz.

03 Mayıs 2019

FEN VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ ADANA SEVGİ EVLERİNİ ZİYARET ETTİLER

Erkan Koleji Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında Adana Sevgi Evlerini (Adana Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü) ziyaret etti. Adana Sevgi Evleri, Müdür Yardımcısı Ezgi ÖZERDEM'in rehberliğinde öğrencilerimiz, hem hazırlamış oldukları hediyeleri teslim ettiler, hem de sevgi evlerine dair bir çok bilgiyi öğrenme imkanı buldular. Yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatan bu güzel ve anlamlı davranışları için öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve onlara teşekkür ediyoruz.

26 Nisan 2019

FEN VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ "ÇOCUK EĞİTİMİNDE AİLE Mİ ETKİLİ ÇEVRE Mİ?" İSİMLİ MÜNAZARA YAPTILAR

Erkan Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizin tartıştığı "Çocuk eğitiminde aile mi etkili çevre mi?” konulu münazara Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Esra Esen KARA moderatörlüğünde yapıldı. Genel Eğitim Koordinatörümüz İzzettin YÜZÇELİK, Koordinatörümüz Burak HATİPOĞLU, Okul Müdürümüz Egemen YEŞİL, Hukukçular Derneği Münazara Kulübünden Avukat Bilal BAYRAKTAR ve Avukat Ali GÖKTAŞ’ın katılımı ve jüri üyelikleri ile yapılan münazara yarışmasında "Çocuk eğitiminde çevre etkilidir" diyen öğrenci grubu kazandı. Katılımlarımdan dolayı Avukat Bilal BAYRAKTAR ve Avukat Ali GÖKTAŞ’a teşekkür ederiz.

24 Nisan 2019

FEN VE ANADOLU LİSEMİZİN GELENEKSEL 3. İNGİLİZCE KARAOKE YARIŞMASI

Geleneksel 3. İngilizce Karaoke yarışması, İngilizce öğretmeni Gonca TOKCAN moderatörlüğünde Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri arasında gerçekleştirildi. Yarışma, kolejimiz öğrencilerinin dans gösterileri ile son buldu. Jüri üyelerinin seçtiği öğrencilerimize ödülleri Koordinatörümüz Burak HATİPOĞLU tarafından takdim edildi.

06 Nisan 2019

14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADIK

Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle Hastane çalışanlarının tıp bayramını kutladı

14 Mart 2019

FEN VE ANADOLU LİSEMİZDE KARAGÖZ VE HACİVAT GÖSTERİSİ

Erkan Koleji Anadolu Lisesi 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersinin 6. ünite konusu olan “Geleneksel Türk Halk Tiyatrosu”, Öğretmenimiz Çimen YALÇIN tarafından tiyatro salonunda anlatıldı. Geleneksel Türk Halk Tiyatrosu başlıklarından olan “Karagöz ve Hacivat”konusu ise Oğuz ÖZTAŞ ve ekibinin canlı performansı ile perdelendi. Oldukça keyifli olan anlatımdan kesitler izlemek için Erkan Koleji İnstagram sayfamızda bulunan İG TV kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

06 Mart 2019

ERKAN KOLEJİNDEN MUAY THAİ TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Erkan Koleji, Anadolu Lisesi öğrencimiz Kaan TATAR, Türkiye Muay Thai Gençler Şampiyonası ikincisi oldu. Okul müdürümüz Egemen YEŞİL tarafından plaketle ödüllendirilen öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

05 Mart 2019

ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN DUYGULANDIRAN ŞİİR DİNLETİSİ

Adana’nın öncü eğitim kurumlarından Erkan Koleji’nde anadolu lisesi öğrencilerimizin sunduğu şiir dinletisi, izleyenlere duygu yüklü onlar yaşattı.

18 Ocak 2019

ÜNİVERSİTE ADAYI ÖĞRENCİLERİMİZE “SINAV KAYGISI VE MOTİVASYON“ SEMİNERİ

Erkan Koleji ve Yakın Doğu Üniversitesi'nin katkıları ile Kolejimizin kampüsünde seminer veren, Eğitim Danışmanı Sayın Sadık GÜLTEKİN, üniversite adayı öğrencilerimizle buluştu. Koordinatörümüz Sayın Burak HATİPOĞLU moderatörlüğünde, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi, Özel Erkan Temel Lisesi ve Özel Erkan Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen seminerde "Sınav Kaygısı ve Motivasyon" konuları oldukça geniş yer buldu. Öğrencilerimiz tarafından can kulağı ile dinlenen seminerde katkıları bulunan Yakın Doğu Üniversitesi'ne ve Eğitim Danışmanı Sayın Sadık GÜLTEKİN'e teşekkür ederiz. Eğitim Danışmanı Sayın Sadık GÜLTEKİN'in Kolejimizde verdiği seminerden kesitler dinlemek için Instagram hesabımızın profilinde bulunan IG Tv kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

05 Ocak 2019

ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

18 üniversitenin ve Yurtdışı Eğitimi Danışmanlık Merkezi'nin katıldığı "Üniversite Tanıtım Günü" etkinliğimiz, kampüsümüzde gerçekleşti. Kurumumuzun öğrencileri ile bir çok okuldan öğrencilerin ve katılımcıların bulunduğu etkinliğimizde ; Geleceğin girişimcileri ve meslekleri, üniversite standlarına ve Konferans salonumuzda ki seminerlerlere katılarak, bir çok üniversiteyi ve mesleği ayrıntılarıyla tanıma fırsatı buldular. Geleceğin girişimcileri ve mesleklerine Işık olduğumuz için gurur duyuyoruz! Etkinliğimize katılan tüm misafirlerimize ve üniversitelere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

25 Aralık 2018

FEN VE ANADOLU LİSEMİZ 8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE LİSE TANITIM SEMİNERİ YAPTI

Erkan Fen ve Anadolu Lisesi'nin 20 Aralık'taki Erkan öğrencilerine özel bursluluk sınavına hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerimize lisemizin rehber öğretmeni tarafından sınav ve burs imkanları hakkında Bilgilendirme Semineri yapıldı. Veli görüşlerinin de yer aldığı Fen ve Anadolu Lisesi'nin tanıtım filminin ardından 8. sınıf öğrencilerimiz 9,10,11 ve 12. sınıflardan öğrenciler ile söyleşi yaparak Fen ve Anadolu Lisemizi öğrenci gözüyle gördüler.

20 Aralık 2018

MESLEK TANITIM SEMİNERİMİZE ÖĞRENCİLERİMİZDEN YOĞUN İLGİ OLUŞTU

Meslek tanıtım seminerimizin konukları Pilot Demir AYHAN ve Yrd. Doç. Yaser DALVEREN, Atılım Üniversitesi pilotaj bölümü ve Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü tanıttılar. Pilotaj ve Elektrik elektronik mühendisliği bölümü hakkında öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt verdiler. Özellikle Pilotaj bölümünün bir pilot tarafından anlatılması öğrencilerin yoğun ilgisini kazandı.

10 Aralık 2018

FEN VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇUKUROVA ÜNV. REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ve kolejimizin Halkla İlişkiler Müdürü Aycan Tezcan Korkut Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Kibar'ı makamında ziyaret ettiler. Mustafa Kibar, Erkan Koleji öğrencilerine hedeflediklerini meslekler için emek harcamaları gerektiğini söyledi ve hem ders çalışırken hem de günlük hayatta zaman yönetiminin önemini vurguladı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar'a bize ayırdığı zaman ve güzel sohbeti için teşekkür ediyoruz. Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ve kolejimizin Halkla İlişkiler Müdürü Aycan Tezcan Korkut Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Kibar'ı makamında ziyaret ettiler.

03 Aralık 2018

KERMES GELİRLERİ KİMSESİZ ÇOCUKLARA!

Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Sevgi Evlerindeki kimsesiz çocuklar için kermes düzenledi. Kolejimizin bahçesinde gerçekleştirilen kermese; müdürler, öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kermeste kurulan stantlarda birbirinden lezzetli pasta, yemek, içecek vb. ürünler satışa sunuldu. Aynı zamanda öğrencilerimiz gitar ve keman ikilisi ile göstermiş oldukları performansta birbirinden güzel şarkılarla kermese eşlik ettiler. Öğrencilerimizin elde ettiği gelirler kimsesiz çocuklara sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla sevgi evlerine bağışlanacak. Öğrencilerimizi bu güzel ve örnek davranışları için tebrik ederiz.

16 Kasım 2018

29 EKİM KUTLAMALARIMIZ SON HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

Erkan Koleji'nde Cumhuriyetin kuruluşunun 95'inci yıl dönümü olan 29 Ekim kutlamaları son hızıyla devam ediyor! Fen ve Anadolu lisemizin hazırlamış olduğu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gösteri, günün anlam ve önemine dair Genel Koordinatör İzzettin YÜZÇELİK'in ve Tarih öğretmenimiz Ahmet ÖZER'in konuşmalarından sonra, öğrencilerimizin Vals dansı ve Oratoryo gösterisi eşliğinde devam etti. Coşkuyla ve neşeyle kutladığımız bugünü ve Cumhuriyeti bizlere bahşeden ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz.

29 Ekim 2018

Öğr. Gör. Dr. Zekeriya KAZANCI’nın “Sosyal Medya ve Siber Zorbalık“ konulu sunumu

Çukurova Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Zekeriya KAZANCI, ortaokul, anadolu ve fen lisesi öğrencilerimize “Sosyal Medya ve Siber Zorbalık” konulu sunumunu yaptı. Sosyal medya kullanımının yararları ve zararları, internet ortamında güvenliği sağlama, güvenli ve yararlı internet kullanımı tavsiyeleri vb. konulara değinen Zekeriya KAZANCI’yı öğrencilerimiz ilgiyle ve dikkatle dinledi. Bu önemli bilgileri öğrencilerimize aktaran ve sunum sonunda da öğrencilerimizin sorularını yanıtsız bırakmayan Zekeriya KAZANCI’ya teşekkür ederiz.

26 Ekim 2018

ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET YEMEĞİ

Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Yıl Sonu mezuniyet yemeğinde bir araya gelerek yılın yorgunluğunu üzerlerinden attı.

12 Ekim 2018

© 2018 ERKAN KOLEJİ | Tüm Hakları Saklıdır

Adana web tasarım, web yazılım, reklam hizmetleri