İlkokulumuzda Teknolojik imkânlarla donanımlı sınıflarda; Fen ve Bilgisayar Laboratuvarları, Müzik, Resim, Satranç, Drama Atölyeleri, Konferans Salonu, Tiyatro salonu, Erkan Kültür Kütüphanemiz ile ERKAN SPORTS LİFE bünyesinde Yarı olimpik yüzme havuzu ile 3000 metre karelik spor salonumuzda öğrencilerimize eğitim sunmaktayız.

Okulumuzdaki Eğitim-Öğretimde Ulusal müfredat uygulanmaktadır.

 Eğitimimiz çocuklarımızın bu günü olduğu kadar geleceğini de dikkate alınarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin zihinsel, bedensel, duygusal becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmelerini, çok yönlü bir kişilik kazanmalarını, kişisel sınırlarını genişletme konusunda cesur davranmalarını, kendileriyle ve ürettikleri çalışmalar ile gurur duymalarını sağlamayı amaçlamaktadır.
Okulumuzda her öğrencinin ilgi ve yeteneği doğrultusunda farklılaşan öğrenme modeli ile öğrencilerimiz, sürekli değişmekte olan toplumlarda başarılı ve mutlu bir şekilde istihdam edebilmeleri için gerekli bilgi ve beceriler kazandırılarak donatılırlar.
ERKAN İlkokulu’nda öğrenciler temel akademik ve bilimsel kavramları edinirler. Kendilerini ve çevrelerini keşfetme şansı bulurlar, özgür düşünme ve merak etmeye teşvik edilerek öğrenmeyi öğrenirler.
İlkokul birinci ve ikinci sınıflarda öğrencilerin İngilizce dilini anlaması ve sözel ifade yeteneklerinin güçlendirilmesi hedeflenirken, üçüncü sınıf itibariyle bilişim teknolojilerinden yararlanmaya devam edilerek okuma yazma çalışmaları ile öğrencilerin kendilerini yabancı dilde yazılı ifade etme becerileri geliştirilir. İlkokul dördüncü sınıfta diğer derslerle bağlantı kurularak çocukların çok kültürlü ve medya merkezli bir dünyada sözel ve kültürel kimliklerini oluşturmalarına yardımcı olunur. 1.ve 2. Sınıflarımıza İngilizce mutfak Eğitimi ile yaşayarak –yaparak öğrenme modelinin bir parçası olan İngilizce mutfak eğitimi sunulmaktadır.

Öğrenciler İngilizce mutfak etkinliğinde; Speaking öğretmeni eşliğinde tamamen İngilizce konuşarak, anlayarak, keşfederek İngilizce öğrenmektedirler. Okulumuzda 2. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.3. ve 4. Sınıflarda Erkan Street te bulunan binalar yollar ve ortamı ile İngiliz kasabası içersin de, kinetiksel olarak İngilizce eğitimi almaktalar.

İlkokul 1. Sınıftan itibaren çocukların yabancı dili etkin bir şekilde kullanmaları için sözel ifadelerini güçlendirsinler diye görsel kaynaklarımızdan yararlanmanın yanı sıra; sınıf içi aktivitelere çok önem vermekteyiz. Öğrencilerimiz İngilizce ile anaokulun da tanıştıkları ve yeni bir dili öğrenmeye başladıkları için yapılan aktivitelere zevkle katılmakta ve dili etkin kullanmaya istekli olmaktalar.
Okul içerisin de bulunan ERKAN SPORTS LİFE binamız da Yarı Olimpik yüzme havuzu, Kapalı Basketbol sahası ve voleybol sahası ile öğrencilerimiz Bedensel, ruhsal ve ahlaki gelişimi hedef alan beden eğitimi ve spor etkinlikleri ile öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri, sınırlı ve güçlü yönlerini öğrenmeleri, dikkat etmeyi, problem çözmeyi ve hayal gücünü kullanmayı öğrenmeleri, hayat boyu fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırarak sağlıklı bir yaşam tarzı edinmeleri amaçlanır. Okulumuzda yüzmede bir ders olarak verilirken, velilerimizden ek bir ücret talep edilmemektedir.
Öğrencilerimize büyük kampüsümüzde verilen eğitime ek olarak öğrendikleri bilgiyi gerçek yaşamda kullanabilmelerine yardımcı olan diğer bir etkinlik alanı olarak da okul dışında geziler düzenlenir, gözlem ortamları sağlanır..

© 2018 ERKAN KOLEJİ | Tüm Hakları Saklıdır

Adana web tasarım, web yazılım, reklam hizmetleri